A jak tam Twoja „niedziela”?

A jak tam Twoja niedziela

Wiesz… SIERPIEŃ TO BYŁA TAKA N I E D Z I E L A, a od 4.09 dopiero się zacznie … usłyszałam niedawno…

A co w niedzielę? Wiadomo, najczęściej – „oczekiwanie” na kierat poniedziałku i całego tygodnia obowiązków, aż do piątku (wiadomo „piątek, piąteczek, piątunio” – hasło, na które dostawałam gęsiej skórki przez wiele lat, nie godząc się na życie od piątku do piątku).

I już kołowrotek zmartwień i stresu gotowy, bo takim nastawieniem i kłębiącymi się myślami dmuchamy sobie tego przysłowiowego „smoka strachu”, że już za chwileczkę, już za momencik będzie GORZEJ. I jest… gorzej i jeszcze gorzej…

Ale co z tym zrobić zapytasz? Odpowiem tak, jak wielokrotnie na wstępnych sesjach mentoringu kariery z klientami, którzy po tym, jak opowiadają mi swoje historie oczekują prostych i szybkich porad w drodze do swojego celu.
To zależy … Żart!

Tak naprawdę, w większości wypadków odpowiadam, że zanim zrobimy krok do przodu potrzebujemy zrobić kilka kroków do tyłu, które tylko p o z o r n i e są do tyłu ponieważ bez zrobienia ich nie ma opcji pójścia naprzód. Są to najczęściej tematy przez nas nieodrobione / nieprzemyślane, bo to one składają się na nasze poczucie Twojego długofalowego bezpieczeństwa zawodowego (bez względu na czynniki zewnętrze) np.:

– w jakim miejscu swojej kariery jestem, a co jest moim planem na najbliższy rok – 3 lata;
– na ile to miejsce / rola, w którym/ej jestem, jest moim miejscem docelowym na czas do emerytury (szczególnie dla osób 45+);
– o czym zawodowo myślę ale tego nie robię;

… a to tylko początek

W rozwoju naszych karier profilaktyka jest tak samo ważna jak w naszym zdrowiu psychicznym – inaczej czeka nas niespodziewany atak kończący się akcją ratunkową…

A jak tam u Ciebie? Jesteś już w „blokach startowych” na rozpędzony wrzesień od poniedziałku?

by Anna Jarzębska

Mentorka Kariery | Expertka ds. Mentoringu

Dane kontaktoweAnna Jarzębska
Mentorka Kariery | Expertka ds. Mentoringu
Będźmy w kontakcieMoje Social Media
Najszybszą formą kontaktu ze mną jest LinkedIn. Procesy mentoringu kariery prowadzę obecnie zdalnie, w zależności od potrzeb klienta na Skype, Zoom, Google Hangouts. Jeśli chcesz umówić bezpłatną sesję mentoringu kariery zapraszam również do kontaktu telefonicznego lub mailowego.
W przypadku zainteresowania ofertą szkoleniową lub outplacementem, również zapraszam na LinkedIn, kontaktu mailowego lub telefonicznego.

Copyright by Anna Jarzębska. All rights reserved 2024.