Ja mam pecha

Mam pecha do tych rekruterów, ciągle mi oferują nie to, czego chcę…
Mam pecha, nie mogę zmienić pracy…
Mam pecha, ciągle trafiam na nienormalnych szefów…

A Ty masz pecha?
Dziś jest piątek 13’tego… to te cytaty ze wstępnych sesji mentoringu kariery wydają się w punkt…

Tylko czy na pewno? I teraz pytanie… Wierzysz w coś, co ludzie nazywają „pechem”? TAK/NIE

-TAK – Jak myślisz, kto jest odpowiedzialny za Twoją karierę? Na co masz w tworzeniu Twojej kariery wpływ?

-NIE – OK, nie wierzysz w pecha, to jak myślisz co takiego robisz, że masz taki efekt/brak efektu? I pssssst… Nie odpowiadaj od razu – pochodź z tym pytaniem min. 2-3 dni. Nie będzie to wygodne, ale obiecuję, że jest duża szansa ze będzie bardziej efektywne od szybkiego rzucenia odpowiedzi w stylu ”Nic”, albo „Nie wiem”.

Nie ważne jest teraz, czy ja w to wierzę, czy nie, napiszę tylko tyle… niezależnie od tego, do której grupy należysz TAK czy NIE i zdarza Ci się „zwalić” wszystko, co wg Twojego standardu się nie powiodło tak jak chciałaś/chciałeś na pech:

-zacznij od siebie, sprawdź sam/a ze sobą na co masz wpływ w swoim życiu zawodowym;

-zastanów się, czy dokładnie wiesz czego szukasz/chcesz… Czemu? A to temu, że im bardziej ty nie wiesz czego szukasz, tym bardziej rynek Cię nie znajdzie. ( Tu mogę tylko zacytować siebie z rozmowy w ramach www.zwierciadlo.pl (Idź do ZOBACZ&POSŁUCHAJ), kiedy po rozstaniu z moim ostatnim pracodawcą chodziłam jak opętana po procesach rekrutacyjnych, w których w ogóle nie powinnam być);

-zrób swój osobisty audyt swoich „występów” rekrutacyjnych – co zawaliłaś/eś, a co zrobiłaś/eś świetnie, no i najważniejsze czego jeszcze nie potrafisz, albo nie wiesz ( i choć raz bądź „rekrutacyjnie” szczera/y wobec siebie);

-z punktu drugiego wyciągnij te wnioski, które najbardziej Cię bolą – do odważnych świat należy – i rozejrzyj się wokół, kto i co może Cię wesprzeć w procesie zobaczenia tego co najtrudniej Ci zobaczyć.

… a to tylko początek procesu b r a n i a  o d p o w i e d z i a l n o ś c i za swoje życie zawodowe…

A jak tam u Ciebie? Wierzysz w pecha w rekrutacji?

by Anna Jarzębska

Mentorka Kariery | Expertka ds. Mentoringu

Dane kontaktoweAnna Jarzębska
Mentorka Kariery | Expertka ds. Mentoringu
Będźmy w kontakcieMoje Social Media
Najszybszą formą kontaktu ze mną jest LinkedIn. Procesy mentoringu kariery prowadzę obecnie zdalnie, w zależności od potrzeb klienta na Skype, Zoom, Google Hangouts. Jeśli chcesz umówić bezpłatną sesję mentoringu kariery zapraszam również do kontaktu telefonicznego lub mailowego.
W przypadku zainteresowania ofertą szkoleniową lub outplacementem, również zapraszam na LinkedIn, kontaktu mailowego lub telefonicznego.

Copyright by Anna Jarzębska. All rights reserved 2024.