Anna Jarzębska
MENTOR KARIERY

Anna Jarzębska

Nazywam się Anna Jarzębska. Podjęłam w swoim życiu zawodowym wiele decyzji, które pozwoliły mi zajmować się tym co kocham, czyli wspierać ludzi swoją wiedzą i doświadczeniem w spełnianiu ich celów zawodowych.

Swoją pracę zawodową rozpoczęłam w małej firmie mieszczącej się w mieszkaniu na warszawskim Żoliborzu, a właściwie w piwnicy tego mieszkania, gdzie znajdował się magazyn, w którym zajmowałam się wszystkim. Rozpoczęłam tę pracę po tym jak nie dostałam się na SGH i ukończyłam dwuletnie studium pomaturalne, gdzie zdałam państwowy egzamin z języka niemieckiego i uczyłam się logistyki i biznesu.

Wszystko czego się tam nauczyłam  wykorzystywałam w ciągu kolejnych prawie 5 lat w mojej pracy w rolach asystentki, logistyka i office managera. Ta ostatnia rola w słowie „office” zawierała: komunikację, PR, biuro zarządu, HR, administrację, sprzedaż, logistykę, finanse, marketing i wiele innych. To była prawdziwa szkoła życia i czas wyboru studiów psychologicznych, które uznałam wtedy za wystarczająco ciekawe, aby wytrzymać na nich 5 lat.

bt_bb_section_top_section_coverage_image

Nie myliłam się. Po ich ukończeniu wielokrotnie wracałam do psychologicznych zagadnień. Był to też czas kiedy jako 25 latka, już wiedziałam, że chce obrać konkretny kierunek zawodowy z masy różnych zagadnień, którymi się wtedy zajmowałam. Wybrałam HR. Sądziłam, że jest to wąska (:-) dziedzina i będę miała dużo do czynienia z ludźmi, a to było dla mnie zawsze ważne.

Dostałam wtedy pierwszą szansę rozwoju w HR na umowie na zastępstwo na 6 miesięcy w ówczesnym VW Bank. W tej firmie spędziłam ponad 10 lat (w tym 2 lata w centrali w Niemczech). Była to dla mnie ogromna przygoda. Duża część przyjaciół w moim życiu jest właśnie z tamtego okresu. Uczyłam się w różnych aspektów HRu, m.in. administracji kadrowej, rekrutacji, rozwoju (międzynarodowe programy rozwojowe, szkoleniowe, AC/DC), a na organizowaniu pikników dla pracowników z rodzinami na ponad 500 osób skończywszy.
Po powrocie z Niemiec moje starania o pracę w HR w innej branży zostały zwieńczone sukcesem i w lutym 2009 roku zostałam Training & Development Managerem w firmie Sanofi – jednego z największych producentów leków na świecie. Po 1,5 roku ziściła się kolejna szansa, na którą zawsze czekałam i objęłam stanowisko Recruitment Managera dla całej spółki w Polsce. W ciągu kolejnych lat firma poszerzając swoje portfolio i kupując nowe spółki dała mi możliwość wykazania się moimi zdolnościami zarządczymi jeśli chodzi o budowanie całego procesu rekrutacyjnego, wszelkie kontakty z headhunterami, edukację w zakresie rekrutacji i personal brandingu.

Przeszłam szkołę życia zarówno w zakresie budowania spójnego standardu rekrutacji dla całej organizacji, jak i zmagając się z „kreatywnymi” pomysłami menedżerów na efektywną rekrutację.

W 2012 roku pojawił się na mojej drodze mentoring, który po uzyskanej w 2009 roku certyfikacji coachingowej wydał się tak ciekawym, efektywnym i uwalniającym potencjał ludzi narzędziem, że jestem mu „wierna”, aż do dnia dzisiejszego. Przez wiele lat od 2013 roku dodatkowo byłam aktywna w różnych wolontariatach, najczęściej skierowanych do kobiet na rynku pracy, które albo po urlopach macierzyńskich albo przez brak wiary we własne siły wymagały wsparcia w poruszaniu się po rynku pracy. Pomogły mi w tym na pewno studia podyplomowe z doradztwa zawodowego jakie skończyłam w międzyczasie na SGH.

Z firmą Sanofi rozstałam się w czerwcu 2019 roku po tym jak wszystkie procesy rekrutacyjne przejęła zewnętrzna firma, a ja dzięki temu, że prawie rok wcześniej zaczęłam swój własny proces mentoringowy, jestem spełniona tu gdzie jestem.

https://annajarzebska.pl/wp-content/uploads/2020/04/o-mnie-male.jpg

Pozostańmy w kontakcieZadzwoń lub napisz

Obecnie najlepszą formą mentoringu kariery są spotkania online, które prowadzę w zależności od potrzeb na Skype, Zoom i Google Hangouts. Outplacement i usługi HR dla firm wymagają dłuższego procesu dlatego najpierw proszę o email lub telefon.
Komunikatory
SKYPE: Anna Jarzebska
Hangout: anna@annajarzebska.pl
Telefon
+48 60 7 221 810
Email
anna@annajarzebska.pl
Anna-Jarzebska

KIM JESTEM?

Psychologiem
W 2003 roku ukończyłam Uniwersytet SWPS.
Coachem
W 2009 roku uzyskałam certyfikację w ramach International Coaching Community.
Mentorem
W 2017 roku ukończyłam Open Mentoring Academy w Mind Partners.
CO O MNIE SĄDZĄ

Zadowoleni
klienci

Zawsze jest dobrze polegać na opiniach innych klientów, chcesz do nich dołączyć?
opinie-Kasia

Career mentoring prowadzony przez Anię to wyjątkowe doświadczenie.

Career mentoring prowadzony przez Anię to wyjątkowe doświadczenie. Umiejętność wsłuchania się w potrzeby mentee, ogromne doświadczenie i wyjątkowy dar dzielenia się nim. Wnikliwość i trafianie w punkt tak, że każde zdanie daje Ci do myślenia. Z takiego spotkania wychodzisz z planem działań, pełen inspiracji i poczuciem, że znalazłeś to czego szukałeś. Ja też znalazłam, bo właśnie otrzymałam ofertę pracy!

Katarzyna Witkowska
Manager ds. Szkoleń i Rozwoju

https://annajarzebska.pl/wp-content/uploads/2022/01/ANNA-MALINSKA.jpg-.jpeg

Anię poznałam lata temu, wiedziałam, że mogę jej zaufać. Kiedy przyszedł czas na zmiany zawodowe od razu zwróciłam sie po wsparcie do niej.

Anię poznałam lata temu i ceniłam sobie naszą współpracę; a gdy miałyśmy inne opinie, to i tak wiedziałam, że mogę jej zaufać. Właśnie dlatego kiedy przyszedł czas na zmiany w moim życiu zawodowym, od razu zwróciłam się po wsparcie do Ani i to była absolutnie świetna decyzja! Ania, po prostu i aż, jest empatycznym profesjonalistą i nie odpuszcza kiedy mózg takiej osoby jak ja, udaje się na jakieś wycieczki-ucieczki 😉 Dzięki Aniu za Twoje wsparcie w tamtym czasie, bo ono przyniosło owoce. Polecam każdemu kto chce na serio zająć się sobą przy wsparciu Ani, trzeba popracować, ale na pewno warto.

Anna Malińska
Human Resource Director

https://annajarzebska.pl/wp-content/uploads/2020/04/opinie-klientow-Anna-Jarzebska-Monika-Chmielewska.jpg

I had a pleasure to cooperate with Ania on many HR projects in terms of Sanofi's employer branding, recruitment, mentoring and cross-mentoring programs.

I had a pleasure to cooperate with Ania on many HR projects in terms of Sanofi's employer branding, recruitment, mentoring and cross-mentoring programs. It was always a very productive time, hard-working but satisfying both of us and what's even more important supporting transformation in SanofiPolska. I could have always relied on Ania's engagement, passion for perfection, expertise and great "can do" spirit. As I'm a mentor in SanofiPolska, Ania was always ready to support me, share her experience and challenge me as well:-)

Monika Chmielewska – Żehaluk
Country Communication Head

opinie-klientow-Anna-Jarzebska-Klaudia-Dobosiewicz

Anna has always had a way of getting the most out of a group of people and maximizing their potential.

Anna has always had a way of getting the most out of a group of people and maximizing their potential. Only a few people can handle interpersonal relations as Anna can. With her patience and experience, there is no problem or misunderstanding she can’t resolve. Due to years of working with people, Anna will hire the right people to be the backbone of a functional collective, balancing the team’s expansion with the existing budget.

Klaudia Dobosiewicz
Communication & CSR Manager

Przemyślałem model biznesowy, w jakim funkcjonuję.

Rozmowa z Panią Anną była dla mnie wyjątkowo pouczająca i inspirująca. Skłoniła mnie do ponownego przemyślenia modelu biznesowego, w jakim funkcjonuję. Oraz (co nawet ważniejsze) zainspirowała do podjęcia działań, o których znaczeniu miałem dotychczas pojęcie mgliste. Bardzo dziękuję.

Tomasz,
Analityk rynku, właściciel firmy

Wartością w tym procesie jest udział osoby o olbrzymiej uważności i doświadczeniu w obszarze rozwoju, jaką jest Ania.

Sesja mentoringowa z Anią przeprowadzona na bazie testu psychometrycznego pozwoliła mi odświeżyć swój obraz siebie we własnych oczach. Taka profesjonalna sesja mentoringowa może być lustrem, w którym obejrzymy się ponownie, zrewidujemy nasze mocne strony i obszary, które możemy doskonalić. Wartością w tym procesie jest udział osoby o olbrzymiej uważności i doświadczeniu w obszarze rozwoju, jaką jest Ania. Jej uwagi, sugestie i wskazówki były dla mnie bardzo inspirujące i pomocne. To cenny wkład „out of box”, bardzo pożądany zwłaszcza w momencie weryfikacji drogi, którą zawodowo podążamy. Polecam!

Marta,
Dyrektor Komunikacji

Zmotywowałaś mnie i przywróciłaś pewność siebie

Czas spędzony z Anią pozwolił mi spojrzeć na siebie z zewnątrz, racjonalnie ocenić sytuacje i wyciągnąć wnioski; a co najważniejsze nanieść poprawki!!! Ania „oswoiła” wszystkie „trupy w szafie”;-) Zmotywowała do dalszego działania. Przywróciła pewność siebie, w myśl: I can do it. Spotkania z Nią było ciekawym doświadczeniem. Wyszłam poza strefę komfortu – a więc rozwinęło mnie. Dziękuję! Warto było!

Katarzyna,
Kierownik Regionu w firmie farmaceutycznej

Pomogła mi przekwalifikować się z prawnika na HR

Trafiłam do Ani z polecenia, kiedy moja pełna sukcesów kariera prawnicza doprowadziła mnie do silnego wypalenia zawodowego. Nie widziałam sensu tej pracy i nie czerpałam z niej satysfakcji… Jej profesjonalne podejście i doświadczenie w HR sprawiły, że podjęłam decyzję o zmianie, odważyłam się ją oficjalnie zakomunikować, a na dodatek, miałam z góry przygotowane rozwiązania i odpowiedzi na pytania i wyzwania, z którymi ta decyzja się wiązała, a które Ania z góry przewidziała. Z takim wsparciem nie mogło się nie udać! Choć na początku nie wiedziałam, czego się spodziewać i ile taki proces mentoringu nam zajmie, dziś, z perspektywy tych kilku miesięcy współpracy widzę, ile mi się dzięki temu poukładało w życiu i w głowie. Bardzo za to dziękuję i szczerze polecam każdemu, kto utknął w miejscu…

Irena,
ex Prawnik, obecnie HR

Zweryfikowałam moje pomysły na ścieżkę kariery

Ania to bardzo otwarta i uważna osoba i poświęciła mi swój czas, by pomóc mi zweryfikować moje pomysły na zmianę ścieżki kariery. Wysłuchała mnie z dużą uważnością, wyłapując z moich wypowiedzi aspekty, na których oparła swoją wnikliwą opinię. Swoje uwagi odnosiła do konkretów, przykładów ze swojego doświadczenia, zachęcając do refleksji i spojrzenia z innej perspektywy, jej rady były bardzo pragmatycznej wyważone. Jeśli szukasz doświadczonej menedżerki biznesu, która z empatią i dużą uważnością podejmie z Tobą pracę w kluczowym momencie kariery, Ania jest najwłaściwszą osobą do kontaktu!

Zosia,
HR Project Leader

She really knows how to listen and guide for change.

I had a pleasure to work with Anna in an individual mentoring program. Her knowledge, experience, holistic approach helped me to make important decisions in my career. I found it original and well-thought-out, really meeting my highly individualized needs concerning further career development. Her positive attitude, deep knowledge, and experience led to a very nice atmosphere during program meetings, with a positive impact on the people. Anna is natural, optimistic and she pushed me to in-depth analysis and condescension on important professional and private issues, encourage continuous work on conscious development.

Bartłomiej
Supply Chain Manager

opinie-klientow-Anna-Hendzel

Bardzo polecam jako kluczowy element w poszukiwaniu pracy!

Ania ma wieloletnie doświadczenie w pracy jako Manager ds. Rekrutacji. Aktywnie szukając pracy na stanowiskach zarządczych N-1 w marketingu i sprzedaży, zwróciłam się do niej po profesjonalną poradę. Otrzymałam ciekawe, otwierające mnie pytania jako managera, ale też człowieka i do tego bardzo uczciwy, dogłębny feedback: co mam zmienić, czym się pochwalić, co robię świetnie. Dzięki Ani dziś widzę i słyszę więcej. Cenię też Anię za dyskrecję, wyważone opinie i poczucie efektywnego oparcia, jakie daje. Zawsze gdy potrzebuje dodatkowej konsultacji, otrzymuję odpowiedź bardzo szybko.
Oprócz profesjonalnego podejścia, czułam jej wsparcie i życzliwość, szerokie spojrzenie oraz że jej na mnie zależy i jestem indywidualnością w tym projekcie. Takiego podejścia potrzebuje każdy z nas poszukujących pracy. Ania zachęcała mnie do konsekwencji, co robiłam z przekonaniem i dzięki czemu jestem w nowym ciekawym miejscu pracy.

Anna Hondzel
Dyrektor Marketingu

opinie-klientow-anna-jarzebska-Ewelina

Proces mentoringu z Anią był bezcennym kamieniem milowym w rozwoju mojej kariery zawodowej

Proces mentoringu z Anią był bezcennym kamieniem milowym w rozwoju mojej kariery zawodowej ale także w odnalezieniu mojej wizji managera/lidera jakim chcę być. Ania ma nieprawdopodobną intuicję do ludzi, zdolność zadawania trafnych pytań, na które odpowiedzi zaskakują samego Mentee i czasami przewracają jego świat do góry nogami, żeby następnie złożyć go w nową, lepszą całość. Każde spotkanie dawało mi energię do działania i niezmierzoną ilość nowych pomysłów na zmianę sposobu mojego dotychczasowego funkcjonowania.

Ewelina Słocińska
Product Manager

Dane kontaktoweAnna Jarzębska
Mentorka Kariery | Expertka ds. Mentoringu
Będźmy w kontakcieMoje Social Media
Najszybszą formą kontaktu ze mną jest LinkedIn. Procesy mentoringu kariery prowadzę obecnie zdalnie, w zależności od potrzeb klienta na Skype, Zoom, Google Hangouts. Jeśli chcesz umówić bezpłatną sesję mentoringu kariery zapraszam również do kontaktu telefonicznego lub mailowego.
W przypadku zainteresowania ofertą szkoleniową lub outplacementem, również zapraszam na LinkedIn, kontaktu mailowego lub telefonicznego.

Copyright by Anna Jarzębska. All rights reserved 2024.