Oferta dla firm

Outplacement
czyli mentoring kariery dla firm

Wartość firmy poznaję m.in. po tym jak rozstaje się z pracownikiem.

OUTPLACEMENT

Najtrudniejszą zmianą w życiu zawodowym, jaka spotyka pracowników to utrata pracy. Taka decyzja  jest często trudna również dla pracodawców. Osobiście wielokrotnie spotkałam się z osobami z procesów outplacementowych i wiem jak trudno jest im ponownie wejść na rynek pracy z sukcesem. Sama też przeszłam przez  ten proces i dzięki temu, że przygotowywałam się do zmiany zawodowej wcześniej w ramach mentoringu, to proces zakończył się realizacją moich zawodowych celów.

Czemu outplacement ?

Rangę i wartość firmy poznajemy na dzisiejszym rynku pracy m.in. po tym jak rozstaje się z pracownikami.

Aby uniknąć takiej sytuacji, a co więcej sprawić, że byli pracownicy  nadal będą ambasadorami  byłego pracodawcy  i – co ważne – jego produktów i usług, należy wyposażyć pracownika w narzędzia pozwalające  mu na nowo odnaleźć się  na trudnym obecnie rynku pracy.

Moje wsparcie polega na przejęciu pracownika w trudnej dla niego sytuacji i zajęciu się nim w sposób kompleksowy, tzn. zarówno w kontekście rekrutacyjnym (przygotowanie do rozmowy, CV,  LinkedIn, etc.) jak i ludzkim (praca nad wiarą w siebie, praca z emocjami, etc.).

Zakres usługi Outplacement

Proces ten ma służyć zapewnieniu wsparcia uczestnikom  m.in. w:

  • radzeniu sobie ze stresem związanemu z utratą lub/i  brakiem pracy,
  • zrozumieniu obiektywnych przyczyn utraty pracy,
  • zaplanowaniu dalszej drogi zawodowej,
  • zbudowania planu i strategii działania,
  • nabyciu umiejętności sprawnego poruszania się po rynku pracy,
  • skróceniu czasu potrzebnego na znalezienie nowego zatrudnienia,
  • przygotowaniu CV, profilu na LinkedIn, etc.,
  • zadbaniu o swój wizerunek w social mediach,
  • nabraniu pewności siebie w procesach rekrutacyjnych.

Oferta outplacementu czyli mentoringu kariery dla firm, to projekt skierowany do pojedynczych osób lub do całych grup menedżerów.

Każdą ofertę buduję pod konkretną sytuację i składam z ww elementów, czasami dodając inne które są aktualnie ważne dla klienta.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
Porozmawiajmy o szczegółach

Jak wygląda proces
Outplacement?

Każdą ofertę outplacementu układam pod potrzeby i możliwości organizacji: od podstawowego „uzbrojenia” pracownika w świadomość jak poruszać się po rynku pracy z dobrze napisanym cv i profilem na Linkedin, aż po pełen proces mentoringu kariery, który będzie wspierał go w budowie jego marki osobistej na rynku pracy.

Proces taki składa się od 3 do 10 spotkań i warsztatów włącznie z możliwością indywidualnego wsparcia we wszystkich aktywnościach na rynku pracy przez określony czas np. 6 miesięcy.

Proces outplacementu obecnie jest prowadzony zdalnie ( np. na Skype, telefonicznie, mailowo) dla pojedynczych osób lub dla całych grup.
Dane kontaktoweAnna Jarzębska
Mentorka Kariery | Expertka ds. Mentoringu
Będźmy w kontakcieMoje Social Media
Najszybszą formą kontaktu ze mną jest LinkedIn. Procesy mentoringu kariery prowadzę obecnie zdalnie, w zależności od potrzeb klienta na Skype, Zoom, Google Hangouts. Jeśli chcesz umówić bezpłatną sesję mentoringu kariery zapraszam również do kontaktu telefonicznego lub mailowego.
W przypadku zainteresowania ofertą szkoleniową lub outplacementem, również zapraszam na LinkedIn, kontaktu mailowego lub telefonicznego.

Copyright by Anna Jarzębska. All rights reserved 2024.