Polecajka dla każdego

Polecajka dla każdego

Co byś mi poleciła poczytać do naszej kolejnej sesji…

takie pytanie zadała mi ostatnio moja klientka, która po przerwie od ostatniego procesu mentoringowego wróciła do mnie ponownie po podjęciu decyzji o rozstaniu z pracodawcą.

Wiadomo… myśli typu „…zawaliłam, może mogłam jeszcze bardziej się postarać, poniosłam porażkę… ” kłębiły się w jej głowie.

Książka miała być inspiracją i dodatkowym – oprócz naszych rozmów – pozytywnym podmuchem „w jej skrzydła”.

Teraz szczerze…. czy książki są zawsze dobrym plastrem na „nasze rany” w takich sytuacjach – NIE, nie zawsze, chociaż często tak myślą moi klienci.

Sama pamiętam jak byłam kiedyś w stanie, kiedy miałam w biblioteczce mnóstwo ciekawych rozwojowych tytułów, a nie byłam w stanie przebrnąć nawet przez jedną stronę(!) żadnej z nich.

Miałam taki natłok myśli i chaos w głowie, że pomimo wsparcia z zewnątrz, odcinaniu się od bodźców (np. brak tv, newsów, ograniczenie SM, etc.) I uczeniu się wtedy medytacji, moja głowa nie przyjmowała dodatkowych „danych”.

I co? I OK. Trzeba sobie na to pozwolić i zaakceptować ten stan, a nie z nim / ze sobą walczyć. Im dłużej takiego stanu nie uznamy (co nie oznacza, że nic z nim nie będziemy robić) i z nim walczymy, tym szybciej się wypalamy.

Czy coś poleciłam klientce? Tak, książkę Brene Brown „Rosnąc w siłę”, chociaż zawsze proponuję zaczynać – jeśli chodzi o tę autorkę – od „Darów niedoskonałości” (uwielbiam tą książkę).

Brene w procesie rośnięcia w siłę po porażce, upadku w cudowny sposób pokazuje ile emocjonalnych i ludzkich barw ma ten proces i jak bardzo on łączy się z procesem np. Żałoby, który – jak wiadomo – nie przeżyty, wróci do nas ze zdwojoną siłą smutku.

Polecam, bo to ciekawe co można odkryć w tej książce, a przecież książki to dla nas inspiracje!

by Anna Jarzębska

Mentorka Kariery | Expertka ds. Mentoringu

Dane kontaktoweAnna Jarzębska
Mentorka Kariery | Expertka ds. Mentoringu
Będźmy w kontakcieMoje Social Media
Najszybszą formą kontaktu ze mną jest LinkedIn. Procesy mentoringu kariery prowadzę obecnie zdalnie, w zależności od potrzeb klienta na Skype, Zoom, Google Hangouts. Jeśli chcesz umówić bezpłatną sesję mentoringu kariery zapraszam również do kontaktu telefonicznego lub mailowego.
W przypadku zainteresowania ofertą szkoleniową lub outplacementem, również zapraszam na LinkedIn, kontaktu mailowego lub telefonicznego.

Copyright by Anna Jarzębska. All rights reserved 2024.