Co Ty właściwie robisz?

co Ty właściwie robisz

Oj zdarzały się w ciągu ostatnich lat takie pytania… oj tak! A co odpowiadam, zapytasz?

Jako mentorka kariery towarzyszę osobie w procesie zmiany życia zawodowego i wspieram swoim doświadczeniem w osiągnięciu jej/jego celu.

Moje pierwsze kroki w mentoringu wcale nie były jednak związane z rolą mentorki, bo w 2014/2015 roku dzięki decyzji mojej bezpośredniej szefowej i otrzymałam temat mentoringu w pakiecie do rekrutacji i tak już zostało…

Pierwsze moje kroki w budowaniu programu mentoringowego dla grupy talentów były nieudolne – w końcu wszyscy się wtedy tego uczyliśmy, ale…. już w 2017 roku dostaliśmy nagrodę Polskiego Stowarzyszenia Mentoringu za najlepiej wdrożony program mentoringowy i za promowanie idei mentoringu.

Program mentoringowy, którym się opiekowałam stał się u mojego ówczesnego pracodawcy dobrą praktyką, a kolejne edycje były już coraz bogatsze o nasze doświadczenia. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wdrożyliśmy również dwie edycje programu cross mentoringowego np. z firmą Orange, co do dziś budzi ogromne zainteresowanie pośród pracowników HR, z którymi spotykam się cyklicznie na warsztatach w EY Academy of Business i jest niezmiernie doceniane.

W roli KOORDYNATORKI programów mentoringowych przeżyłam już chyba wszystko i od kilku lat dzielę się swoim doświadczeniem pomagając organizacjom wdrożyć dobre podwaliny pod ich programy mentoringowe.

W 2022 roku z przyjemnością odznaczyłam w swoim życiorysie 3 wyróżnienia tzw. „SUPER M” EMCC dla programów, w których brałam udział jako konsultantka lub mentorka😊To ogromny zaszczyt móc współpracować z ludźmi, którzy tworzą programy rozwojowe „z sensem”!

Roli MENTEE doświadczyłam dwukrotnie i uważam, że to doświadczenie cały czas pomaga mi w pracy mentorki i to dzięki niemu napisałam program na zajęcia w ramach studiów podyplomowych SGH „Mentoring” z perspektywy przyszłego Mentee. Program ten spotkał się z ogromnym zainteresowaniem słuchaczy moich zajęć, m.in. dlatego, że w większości programów zajmujemy się mentorami, a nie Mentee.

Rolę MENTORKI praktykuję od ponad 3 lat w tym od 2 lat jako mentorka kariery. Ta ostatnia zostanie ze mną prawdopodobnie na dłużej, bo dzięki niej odnalazłam swój SENS w życiu zawodowym na nowo!

Udział w Programie Mentoringowym Fundacja Rozwoju Liderek jest dla mnie kolejnym ciekawym wyzwaniem na mentoringowej drodze, chociaż jest to już kolejny program, w którym biorę udział pro bono.

Podsumowując wszystkie moje doświadczenia ogromnie dziękuję za zaproszenie do grona Mentorów i doceniam całą pracę, jaka stoi za uruchomieniem największego programu mentoringowego w Polsce!

I tak właśnie wygląda ta moja mentoringowa droga….

by Anna Jarzębska

Mentorka Kariery | Expertka ds. Mentoringu

Dane kontaktoweAnna Jarzębska
Mentorka Kariery | Expertka ds. Mentoringu
Będźmy w kontakcieMoje Social Media
Najszybszą formą kontaktu ze mną jest LinkedIn. Procesy mentoringu kariery prowadzę obecnie zdalnie, w zależności od potrzeb klienta na Skype, Zoom, Google Hangouts. Jeśli chcesz umówić bezpłatną sesję mentoringu kariery zapraszam również do kontaktu telefonicznego lub mailowego.
W przypadku zainteresowania ofertą szkoleniową lub outplacementem, również zapraszam na LinkedIn, kontaktu mailowego lub telefonicznego.