Ta jedna wartość

ta jedna wartość

odnalazłam w tym podcaście swoje emocje! To co mówiłaś o tej „przysłowiowej kanapie” to o mnie! Słuchając tego podcastu zrozumiałam, że Ty też potrzebowałaś czasu na swoja zmianę, jak potrzebuję teraz ja, to mi daje trochę spokoju.

To kilka z feedbacków jakie usłyszałam po podcaście jaki nagrałam z Agnieszką Jurkowską (Przejdź do ZOBACZ&POSŁUCHAJ). Za każdy komentarz z serca dziękuję, tak jak z serca dzieliłam się swoją historią.

Pisząc o tym przypomniałam sobie jak wiele lat temu byłam na warsztacie tworzenia marki osobistej u Joanny Malinowskiej – Parzydło (autorki książki o marce osobistej – najlepszej w tym temacie wg. Mnie na polskim rynku) i zadaniu – określenie wartości z jakimi chciałabym być kojarzona (nie wiedziałam jeszcze wtedy jak ważny to będzie moment w moim życiu, skoro teraz jak dostaje te feedbacki od Was tak mocno mi to rezonuje). Określiłam wtedy kilka wartości, ale JEDNA WARTOŚĆ z tej listy przyświeca mi w mojej pracy do teraz i to ona mi wyznacza azymut moich działań zawodowych niezależnie w jakiej jestem roli, czy na etacie czy bez.

W pracy z klientkami i klientami rozmawiamy o ich wartościach, określając to co jest dla nich ważne w procesie zmiany i przekształceń ich drogi zawodowej. Jest to niezbędny etap pracy nad sobą.

Zapytasz, no OK, ale w czym Tobie to pomogło?
Określenie wartości z którą się identyfikuję jak ze swoim DNA, pomogło mi w dookreślaniu wyborów zawodowych w swoim życiu, czyli np. jeśli czułam, że w danej ścieżce zawodowej albo zadaniu / roli ta wartość nie będzie spełniona w pełni, szukałam innego wyjścia, innej drogi, bo wiedziałam, że to co jest dla mnie ważne nie będzie tam miało nawet szansy osadzenia się i spowoduje to tylko moją złość na siebie i frustrację…

Określenie kluczowej wartości zawodowej to jak NAZWANIE SWOJEGO FILTRA, przez który będziesz patrzeć na to, czego się w życiu podejmiesz, a z czego zrezygnujesz bo nie będzie Twoje. I ta decyzja będzie na bazie tego filtra przemyślana już wcześniej.

Jednym słowem, MEGA ciekawe zadanie, jakim jest określenie swoich wartości jakimi kierujemy się w życiu zawodowym, bardzo Wam polecam do wykonania osobiście bądź w Waszych procesach rozwojowych – a jeszcze ciekawsze są odpowiedzi innych – bliskich i dalszych Wam ludzi, jak zapytacie ich, o to:

„Z JAKĄ WARTOŚCIĄ KOJARZĘ CI SIĘ ZAWODOWO?”

Daje to ogrom wiedzy na temat tego jak postrzegają nas inni w różnych kontekstach, co biorą pod uwagę czy to co chcemy aby było widoczne rzeczywiście jest itd.
Co się dzieję kiedy rzucasz w przestrzeń pytanie o to „Z jaką jedną wartością CI się kojarzę?” Ano dzieje się magia, bo nagle dostajesz zwrot z tego na co pracowałaś całe swoje życie…

Zapraszam do tego co od Was dostałam, bo Wy też dostaliście coś ode mnie… w końcu wszyscy wspólnie budujemy swoje relacje, prawda?

A teraz wracając…. Pytanie które Wam zadałam miało wiele celów ale jednym z nim było sprawdzenie czy to co ja widzę dla siebie jako kluczowe w budowaniu swojej marki, czy Wy również widzicie to podobnie. Moja odpowiedź brzmi – TAK – widzimy zgodnie podobne rzeczy, aczkolwiek inaczej je czasami nazywamy… Z każdą wymienioną przez Was wartością zgadzam się w 100% i nad każdą w swoim życiu świadomie pracowałam a nad niektórymi nadal pracuję.

To co wymieniliście, czyli:
ZAUFANIE
RÓWNOŚĆ
ODUSZCZANIE
TU i TERAZ
WOLNOŚĆ
ROZWAGA
EMPATIA
HARMONIA
MERYTORYKA
UWAŻNOŚĆ

… jest mi bardzo bliskie i składa się na moja jedną wartość, której nie wymieniliście… ciekawa jestem czemu… ale to za chwilę.. MOJĄ WARTOŚCIĄ GŁÓWNĄ BOWIEM JEST …

A U T E N T Y C Z N O Ś Ć

Bycie autentyczną dla ludzi jest dla mnie podstawą wszystkich działań i rzeczywiście WIĄŻE SIĘ ONA ZE WSZYSTKIMI ELEMENTAMI WYMIENIONYMI PRZEZ WAS!

Podsumowując zachęcam Was do pracy nad swoją MASTER- WARTOŚCIĄ bo ona wyznaczy Wam azymut Waszych wszelkich działań.

by Anna Jarzębska

Mentorka Kariery | Expertka ds. Mentoringu

Dane kontaktoweAnna Jarzębska
Mentorka Kariery | Expertka ds. Mentoringu
Będźmy w kontakcieMoje Social Media
Najszybszą formą kontaktu ze mną jest LinkedIn. Procesy mentoringu kariery prowadzę obecnie zdalnie, w zależności od potrzeb klienta na Skype, Zoom, Google Hangouts. Jeśli chcesz umówić bezpłatną sesję mentoringu kariery zapraszam również do kontaktu telefonicznego lub mailowego.
W przypadku zainteresowania ofertą szkoleniową lub outplacementem, również zapraszam na LinkedIn, kontaktu mailowego lub telefonicznego.